Uważaj Na Oznaczenie M + S, Ponieważ Mogą Nie Być Zatwierdzone Do Użytku Zimowego

opony zimowe

Nie zawsze łatwo jest wiedzieć, jakich opon używać w sezonie zimowym. Istnieje kilka nieporozumień, które jeszcze bardziej utrudniają poznanie i poprawienie tego. Niektóre z nich są takie, że czasami nazwa opony śniegowe jest używana synonimicznie jako opony zimowe, co może powodować pewne problemy. Następnie masz dwa różne typy opon zimowych, z kolcami i bez kolców. Mamy zatem gamę opon z oznaczeniem M + S, które nadal nie są dopuszczone do użytku zimowego, ponieważ nie mają symbolu płatka śniegu (3PMSF). Masz wtedy opony na każdą pogodę lub opony całoroczne z symbolem płatka śniegu i mogą być używane przez cały rok. Przy tym wszystkim nie jest to takie jasne i dlatego postaramy się to trochę wyjaśnić.

Opony zimowe to opony, które powinny być używane w sezonie zimowym, jeśli masz niskie temperatury, poniżej zera i masz śnieg lub lód. Wcześniej nazywano je oponami zimowymi, zwłaszcza w USA, a teraz ewoluowały do ​​opon zimowych, które radzą sobie zarówno ze śniegiem, jak i lodem, dzięki czemu są idealne na cały sezon zimowy. Opona zimowa powinna być dopuszczona do użytku zimowego i posiadać symbol 3PMSF, który oznacza, że ​​przeszła testy wydajności na śniegu. Oznacza to, że bardzo dobrze sprawdzą się w warunkach zimowych. Różni się to od oznaczenia M + S, które jest oznaczeniem producenta, że ​​bieżnik jest przystosowany do jazdy w błocie i śniegu, ale nie wskazuje, jak dobrze się zachowuje ani że przeszedł jakiekolwiek testy wydajności.

Dlatego oznaczenie M + S może zwieść ludzi, którzy uwierzyli, że poradzą sobie bardzo dobrze w warunkach zimowych, ale nie zawsze tak jest i najczęściej nie. Będą sprawować się znacznie gorzej niż opony, które przeszły testy wydajności i mają oznaczenie 3 PMSF.

Następnie masz opony całoroczne / sezonowe, czyli opony, które mogą być używane przez cały rok. Będziesz potrzebować opon na każdą pogodę, które zostały zatwierdzone do użytku zimowego, ponieważ poza tym są to tylko opony letnie. Jeśli są zatwierdzone na zimę, poradzą sobie w warunkach zimowych i nie musisz martwić się o prognozy pogody, ponieważ jesteś gotowy do jazdy niezależnie od pogody.

Niezależnie od tego, co słyszałeś wcześniej lub w co wierzysz, aby opona była bezpieczna w warunkach zimowych, musisz mieć oponę z homologacją zimową. Możesz używać dedykowanych opon zimowych, które są przeznaczone tylko do użytku zimowego i powinny być połączone z parą opon letnich. Możesz także zdecydować się na oponę na każdą pogodę, która została zatwierdzona do użytku zimowego, ponieważ te opony radzą sobie w różnych warunkach pogodowych i mogą być używane przez cały rok. Więc nawet jeśli nazwy były nieco zagmatwane w przeszłości, mam nadzieję, że teraz jest to jaśniejsze.

Więcej informacji na temat opon dopuszczonych do użytku zimowego można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/